Berušky a barušky dobyly Staroměstské náměstí.

Pěvecký a divadelní soubor Barušky a Berušky z Mutějovic, ve kterém účinkuje několik lidí z Nesuchyně,  funguje už sedmnáct let. Letos jejich skvělé vystoupení mohli vidět i návštěvníci Prahy přímo na Staroměstském náměstí. Podmínky pro vystoupení byly vskutku zimní a když se po poryvu větru odsunula i levá opona jeviště, která chránila účinkující proti mrazivému větru bylo na jevišti hodně velká zima. Naštěstí pořadatelé včas sjednali nápravu.

Vzhledem k místu konání zde byla velké množství cizinců a tak píseň Tichá noc bylo možné slyšet v davu diváků v několik řečech. Pro mě byl největším zážitkem slyšet tuto píseň v japonšině. Vedle mě stála totiž malá skupinka japonců a přiznám se, že to byl jediný okamžik kdy jsem neposlouchal B&B a dal jsem přednost japonskému zájezdu. 🙂 . Ke konci vystoupení vyzvala paní Melčová, jedna ze zakladatele souboru, aby si lidi na náměstí s nimi zazpívali koledu. Bohužel po pár taktech zpívání je přehlušila muzika, která doprovázela rozsvěcování vánočního stromu na náměstí. Jak jsme se později dozvěděli, nebyl to omyl pořadatelů, že nenechali koledu v klidu dozpívat, ale rozsvěcování stomu je řízeno automaticky a ve stanovený čas se provede „generální stop“ veškerému audiu na náměstí a hraje jen muzika pro stromek. Prostor před jevištěm byl zcela zaplněn a vystoupení sklidilo na závěr velký potlest.

Po Baruškách nastoupilo další hudební těleso pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera, ale myslím, že ti neměli tolik diváků jako Barušky. Zpěváci nastoupili totiž v zimních bundách a jen zazpívali pár koled. Naopak vystoupení Barušek a Berušek mělo příběh a zpívalo a hrálo se kostýmech a tím vnesly na náměstí tu pravou vánoční atmostféru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *